Savo pagrindinę veiklą perkėliau į alternatyvų portalą – Minds.com. Tame portale niekas neklausia koks tavo vardas, iš kur esi ar kokią mokyklą baigei. Susigalvojai savo slapyvardį, užsidėjai vietoj nuotraukos kokį nors paveiksliuką (jie tai vadina avataru) – ir pirmyn. Tiesa, prieš aktyvuodami paskyrą paprašė telefono numerio. Taigi patekau į erdę, kur visi drąsiai sako ką galvoja. Jokios savicenzūros, visiška tolerancija kitų nuomonei ir daug daug visokių riebių pastebėjimų, kurie neleidžiami FB ar kitoje leftistinėje žiniasklaidoje.

Ten esu prieinamas kaip AurimasG. Kadangi didelės lietuvakalbių auditorijos ten nesitikėjau rasti, nutariau pradėti skelbtis anglų kalba. Tai bus žvilgsnis iš Lietuvos apie procesus pasaulyje, taip pat vietinių nesąmonių aptarimas anglakalbėje auditorijoje. Po pirmos dienos ir vieno trijų eilučių posto jau turiu 25 pasekėjus.

Minds.com atradau išsiilgą laisvę, naršymas ten nevaro slogučio, o priešingai – kelia ūpą. Visa, ką žiniasklaida draudžia skelbti, ką bando užspausti, vienoje vietoje rasite ten.

Taip pat kviečiu vietoj Youtube retkarčiais užsukti į BitChute, taip pat dar yra socialinis tinklas gab.ai, kuris taip pat verčia leftistus rautis plaukus.

Tuo pačiu kviečiu pasižiūrėti du politnekorektiškus klipus apie leftistinės socialinės žiniasklaidos vargus siekiant kontroliuoti jūsų nuomones. Pirmasis, De-Googlify Yourself, kurį sukūrė įtakingas turinio kūrėjas Black Pigeon Speaks, pasakoja kaip veikia Google. Jie prikuria nemokamų paslaugų, tokių kaip Youtube ar Gmail. Kai gausybė žmonių pradeda jomis naudotis, jie pradeda pardavinėti savo vartotojų duomenis ir iš jų pelnosi. Todėl Google atveju jūs nesate jų klientas – jūs jų produktas! Dėl to jiems (lygiai kaip ir FB ar Twitter) nieko nereiškia jus suspenduoti ar visai panaikinti jūsų paskyrą. Kas dar svarbiau, visa, ką į tuos tinklus įkėlėte, tampa jų nuosavybe, todėl negalėsite reikšti pretenzijų, kad dėl to jūs ar jūsų pasekėjai patyrė nuostolių ar nepatogumų.

Black Pigeon Speaks rekomenduoja Google pakeisti DuckDuckGo paieškos platforma, kuri neišsaugo jūsų paieškų istorijos. Taip pat dar yra Qwant – šie tikina, kad pinigus užsidirba nukreipdami vartotojus į dideles internetines parduotuves, tokias kaip eBay. Gmail siūlo pakeisti Protonmail, kurie turi įdiegęs mechanizmą, neleidžiantį jiems prieiti prie siunčiamų el. laiškų turinio.

Nors nė viena interneto platforma negali lygintis savo vartotojų skaičiumi su Youtube, Black Pigeon Speaks mano, kad netrukus tai pradės keistis. Konkurentai – Dailymotion, BitChute, o taip pat minėtasis Minds.  

Black Pigeon Speaks mano, kad FB yra baisi bendrovė, kuriai jis nė už ką nesuteiktų asmeninių duomenų. Vietoj jos rekomenduoja minds.com arba gab.ai.

Vietoj What‘s App galima naudoti Azijoje sukurtą Line. Black Pigeon nenaudoja What‘s App dėl tos priežasties, kad jis priklauso Feisbukui.

Su Black Pigeon sutinka Dr. Steve Turley, kuris sako, kad žengiame į post-Google erą. Jis pristato George Gilder knygą „Life After Google“ ir pastebi, kad kadangi leftistiniams socialiniams tinklams esame tik produktas, jie ne tik siekia parduoti vartotojų duomenis, bet ir nesivaržo jais manipuliuoti piršdami savo pažiūras. Savo knygoje G. Gilder rašo, kad tai eina į pabaigą: pasaulis juda nuo centralizuotai valdomų duomenų bazių, kokias turi „Google“ ar „Facebook“ prie grandinių technologijos, kur informacija bus saugoma tūkstančiuose atskirų kompiuterių ir centralizuotai nebus prieinama. Jūs galėsite atrinkti savo informaciją šioje grandinėje, tačiau niekas kitas – jie gaus tik jūsų duomenų fragmentus, tokius kaip įkeltas vaizdo klipas ar straipsnis (o ne visus klipus ir visus straipsnius, kuriuos galėtų panaudoti duomenų analizei).  Taigi grandinės revoliucija atims iš didžiųjų duomenų bendrovių nuosavybės teises ir suteiks ją plačiam kompiuterių tinklui – kone visiems prie interneto prijungtiems kompiuteriams. Tai reikš, kad savo duomenis valdys tik pats asmuo.

Pavyzdžiui, jeigu neseniai užblokuotas Alex Jones būtų atviroje grandinėje, jis perkėlęs savo veiklą į kitą interneto portalą su savimi galėtų persikelti ir 2,5 mln. savo sekėjų. Žinoma, įsigalėjus grandinių technologijai jokia centralizuota galia negalės grąsinti jus užblokuoti ir neprileisti prie savo auditorijos.

G. Gilder knygoje tvirtina, kad kol kas mums dar sunku įsivaizduoti tokią tvarką internete, tačiau tai tik neilgo laiko klausimas kuomet ši technologija užvaldys internetą. Didžiosios technologijų bendrovės puikiai tai žino ir neturi tam priešnuodžių. Taigi Google, FB ar Twitter piktnaudžiavimui bet kokiu atveju netrukus ateis galas.

Leiskite visa tai papildyti trumpu komentaru: visais laikais kas norėjo, tas žinojo. Tiesa yra D-vo dovana, kurios nepavyks nuslėpti nuo norinčių žinoti (kaip ir nepavyks jos įbrukti norintiems nežinoti). Savo laiku norintiems žinoti pasitarnaudavo nelegaliai per sieną nešamos knygos, po to iš už Atlanto transliuojamas radijas, o ir šiandien internete pilna galimybių sužinoti. Taigi žinoti ar ne - kiekvieno iš mūsų sąžinės reikalas.  

Kviečiu tapti minds.com vartotoju ir sekti AurimasG, kur angliškai aptarinėjamos Lietuvos idėjos ir reikalai.