VSD tapo tautos gėda!

2012 vasario 6d.

 

NTAKK parengė seimo narių reitingą pagal tai, kaip jie balsuoja blaivybės klausimais (prisegta). Ši lentelė atspindi tik statistiką kaip jie balsavo, tačiau neatspindi seimo narių asmeninių pastangų skatinant paveikti įstatymo priėmimą į vieną ar kitą pusę. Šį trūkumą ištaisiau papildęs lentelę specialiais komentarais, kuriuos rasite prie kai kurių seimo narių pavardžių. Svarbiausi veikėjai yra išskirti atitinkamai balta ar juoda spalvomis. Antrame failo lauke rasite visą balsavimų statistiką, kurios pagrindu buvo sudarytas reitingas. Antrajame lauke taip pat galėsite įvertinti, kaip alkoholio kontrolės klausimais balsuoja atskiros seimo frakcijos.

 

O dabar šios dienos karštoji tema. Rytoj, antradienį 19.20, LNK rodys laidą “Abipus sienos”. Šioje laidoje, kaip skelbiama jos anonse, klausysimės prezidentės įrašų, kurie neva įrodo, kad prezidentė neteisėtai kišasi į teismų darbą. Kaip komentuoja buvęs Klaipėdos STT viršininkas Stanislovas Stulpinas, operatyvininkai neturi teisės klausytis prezidentės pokalbių - net ir tokiu atveju, kai seka nusikaltimo pėdsakais. O čia – LNK ant visos Lietuvos trimituoja, kad atskleis tokius įrašus.

 

Kodėl neteisėtas veiksmas ne tik kad nesustabdomas, bet dar ir plačiai reklamuojamas? Tai, kad LNK drįsta atvirai skelbti neteisėtai įrašytus prezidentės pokalbių įrašus, rodo kad susiruošta į rimtą kovą. Kitaip kaip sukilimu prieš prezidentę to nepavadinsi. Tolesnė analizė kas čia vyksta: http://www.komentaras.lt/?p=15309

 

Kadangi šioje kampanijoje, kaip perskaitysite, dalyvauja ir alkoholio gamintojas AB Stumbras šeimininkas MG Baltic, dar papildomai apie informacijos apie MG Baltic “verslo” taktikas:

 

MG Baltic, kuriai priklauso “Stumbras”, turi “verslo” schemą: jie investuoja į statybos bendrovę, pastato į valdybą savo atstovų, kurie šiai bendrovei pridaro tikrų ar tariamų nuostolių. Tada kreipiasi į teismą su ieškiniu, kad nuostolius jiems atlygintų įmonės vadovas. Šią schemą jie mėgino prasukti Latvijoje, tačiau nesėkmingai. Lietuvoje savo auka pasirinko UAB “Mitnija”, iš kurios, kaip ir Latvijoje, buvo pareikalauta 30 mln. litų. Šios bendrovės vadovas A.Gureckis per kratą namuose nusišovė. Man pasakojo, kad MG Baltic atstovai pateikė A.Gureckiui pasiūlymą: duok mums 18 mln. litų, ir ieškinį atsiimame.

 

Byla Latvijoje: http://vz.lt/?PublicationId=78d7a315-a157-4b8c-b942-69e4b9ab8943

Byla Lietuvoje: http://human-rights-lithuania.org/wordpress/?p=590

 

Dar pora žodelių apie artėjantį skandalą. Tai, kad perversmui dar neprasidėjus žurnalistai bei visuomenininkai jau skelbia jo galus rodo, kad VSD tapo tautos gėda. Aišku, kai ši informacija pasklido, aktyvaus perversmo jau nebus. Tačiau mūsų “silovykai” įsivaizduoja, kad jie yra baisusis KGB ir mėgina žaisti jų žaidimus. Kad mes turime visa tai kentėti - tai yra gėda!..