Visuomenininkų pamokos VIII. Būkite atsparūs laikinoms nesėkmėms

2012 sausio 20 d.

 

Visi žino, kas yra IQ. Visi yra girdėję apie EQ. Daug kas netgi žino, kad yra dvasinis koeficientas – SQ. Tačiau praktiškai niekas negirdėjo, kad egzistuoja ir dar vienas protingumo matavimo koeficientas – tai AQ. AQ –Adversity Quotion, asmenybės atsparumas sunkumams.

 

Šis paprastai būna lemiamas siekiant ilgalaikių tikslų. Pavyzdžiui, paskutiniu metu pardavimo seminaruose mokoma, kad pardavėjo sėkmė priklauso nuo to, kiek jis pasirengęs ištverti kliūčių savo kelyje.

 

O jau tuo labiau turime būti pasirengę laikinoms nesėkmėms mes, visuomenininkai. Valdžia apie visuomenininkus galvoja, kad tai bukagalvių minia: pašūkaus ir išsiskirstys. Dabar labai įtūžę, bet po mėnesio kito nė neprisimins. Nereikia kreipti dėmesio. Beje, valdžiažmogiai teisingai tikisi, nes toks scenarijus - jų vienintelė viltis. Jei visuomenininkai bus kieti, tai valdžiai piktnaudžiauti ir išsisukti nepavyks.

 

Vadinasi, visuomenininkai turi būti kas tik nori, tik ne bukagalviai ir tik ne minia. Apie tai, kad turime būti protingi ir kaip tapti vis protingesniais dar kalbėsime. O minia mes nebūsime tuomet, kai mokėsime organizuotis ir turėsime ilgą atmintį. Alkoholio reklamos kampanijos metu valdžiūnai ir alkopramonė dėjo viltis į tai, kad pašūkausime ir išsiskirstysime. Todėl jie priėmė tuos įstatymus kad ir ne visai teisėtai, bet kad tik spėtų iki naujųjų metų ir kad jų vargai pagaliau pasibaigtų.

 

Jų nelaimei, vargai nesibaigė. NTAKK, kaip užvakar sužinojote, informuoja politikų elektoratą apie jų žygius siekiant patenkinti alkoholio gamintojus. Rengiame spaudos konferencijas, rašome straipsnius. Mes nenuleidžiame rankų, kovojame net ir po pralaimėjimo. Pasirodo, kad pralaimėjimu tai ir vadinti sunku. Mūsų pralaimėjimą lengva paversti laimėjimu. Dabar netrukdomi galime kalbėti apie politikus ką reikia. Alkopramonė į juos jau numojo ranka, tad telieka tik mūsų balsas. Jis gal ir nėra labai garsus, tačiau kai visuomenė daugiau niekuo praktiškai nepasitiki, visuomenę pasiekia. Manome, įgijome nemažai galių paveikti rinkimų rezultatus.

 

Visuomenės ir valdžios kova – tai visų pirma dvasios tvirtybės kova. Dydis ar pajėgumai ne tiek jau ir svarbu. Dvasia patiria išbandymų, tačiau jei susidūrusi su sunkumais nepalūžta, o kovoja dar įnirtingiau, galų gale laimi.

 

Pažiūrėkite prašau šį klipą ir puikiai suprasite, ką norėjau pasakyti:

http://www.youtube.com/watch?v=MOT9uVHZDSY