Re-akcija

2012 birželio 12 d.

 

Sakoma, kad jei tave kartą apgavo – kaltas apgavikas. Jei sugebėjo apgauti antrą kartą – esate lygiai kalti su apgaviku. O jei pavyko ir trečią – tada kaltas pats apgautasis.

 

Tas ypač tinka mūsų santykiui su žiniasklaida. Visi jau seniai įsitikino, kad „Delfi“, „Lietuvos rytas“, „15 min“ mus šeria melu ir manipuliacijomis. Mes už tai atsidėkodami juos ir toliau skaitome.

 

Netiesa, kad žiniasklaida visa papirkta. Yra ir sąžiningų informacijos kanalų. Kiekvieno mūsų šventa pareiga yra žinoti tiesą, t.y. būti objektyviai informuotiems. Čia reikėtų žinoti vieną mažmožį – žmogui tiesa ateina tik jam aktyviai dedant pastangas. Kaip sakė karalius Saliamonas, „Tiesa ateina pas tuos, kurie jos aktyviai siekia“. Jei nebus sąmoningų pastangų žinoti tiesą, tuomet galiu užsimerkęs lažintis, kad esate informuotas neteisingai ir tapote valdomas nieko gero jums nelinkinčių jėgų. Čia ir slypi atsakymas, kodėl tiek daug žmonių žino taip prastai ir neteisingai. Tai daugiau ne manipuliatorių, o jų pačių kaltė.

 

Nežinojimas veda į tragediją ir neviltį. Nuo to apsisaugoti galima kasdien bent po truputį užsiiminėjant tiesos higiena. Čia panašiai kaip su sveikata; keli nesudėtingi kasdieniai ritualai užtikrina žmogui sveikatą ilgiems dešimtmečiams. Keli paprasti žingsneliai tiesos linkme – ir jūs nebūsite marionetė nieko gero jums nelinkinčių jėgų rankose, o po mirties dar ir galėsite pretenduoti į amžinybę. Tiesa yra šventa, todėl draugaudamas su tiesa į jūs savo gyvenimą pritrauksite šventumo ir apsisaugosite nuo blogųjų dvasių įtakos.

 

Labai apsidžiaugiau, kai šiandien „Facebooke“ radau kreipimąsi atsisakyti melagingos žiniasklaidos ir nedidinti jų reitingų apsilankymais arba keliant jų nuorodas į „Facebooką“. Prie to dar pridėčiau raginimą kiekvienam asmeniškai atlikti savo žiniasklaidos peržiūrą ir atsirinkti sąžiningus informacijos kanalus.

 

Trumpai paminėsiu kur informacijos ieškau aš. Paprastai dieną pradeda nuo vizito į Ekspertai.eu – gal jie jau bus publikavę naują straipsnį. Man kiekviena nauja jų publikacija yra nedidelė šventė. Po to apsilankau laisvaslaikrastis.lt ir alfa.lt. Jei norite būti puikiai informuotas, tuomet „Facebooke“ susidraugaukite su N.Puteikiu, L.Kernagiu, N.Oželyte ir kitais visuomeniniais lyderiais. Tada žinosite užkulisius. Kasdien užsuku į „Facebooke“ sukurtą judėjimo „Už teisingumą“ nuorodą ir pažiūriu, ką ant jų sienos rašo žmonės.

 

Kad turėtume švarią žiniasklaidą reikia ne tiek jau ir daug – kad būtume alergiški melui ir pagundoms mumis manipuliuoti. Čia kaip ir su kitomis blogybėmis: nori tiesos – nebetoleruok melo; nori gerovės – būk nepakantus korupcijai; nori ramybės – neduok ramybės nusikaltėliui. Mums reikia kasdienių nedidelių pastangų reikiama linkme, tada valdysime savo likimą ir kursime jį pagal savo lūkesčius.

 

Pradėkime nuo to, kad pasakome „Gana!!“ mass-melagiams ir pasiunčiame juos velniop.

 

PS Kažkur skaičiau informaciją, kad prieš rinkimus valdžia į žiniasklaidą įpumpavo 91 mln. litų, kad pamirštume savo pastarąsias nuoskaudas ir balsuotume kaip visada.