Nesveiki komentarai – kas už jų slypi?

2012 rugpjūčio 21 d.

 

Skaitydamas nuostabų ekspertai.eu portalą pradėjau pastebėti, kad vos ne kasdien atsiranda neigiamas straipsnis apie Izraelį. Parašiau jų vadovybei, kad šis dalykas geruoju nesibaigs – kai kuri nors visuomenė pradeda nekęsti žydų, tuoj pat smunka žmogaus teisės ir teisingumas, bei atvirkščiai. Žinoma, negalėjau neįspėti jų vadovų, kad taip jie stato į pavojų mūsų visų svajonę sulaukti teisingesnės ir padoresnės Lietuvos.

 

Tačiau kaip nustebau, kai už poros valandų atsivertęs minėtą portalą radau mane dergiantį straipsnį. Žurnalistas, kuris ir rašinėja degalus apie Izraelį, pradėjo pūsti isteriją, kad be galo manipuliuoju, mėginu visus apgauti piršdamas absurdiškas versijas, ir kad skaitytojai turi būti baisiai atidūs jei netyčia prie jų prisiartinčiau.

 

Atrašiau atsakymą (žr. toje pat nuorodoje aukščiau). Tame straipsnyje pateikiau paprastą dėsnį: gyventojų nuomonė apie žydus = žmogaus teisių padėtis toje visuomenėje. Paprašiau patiems patikrinti. Kiekvienas gali pažvelgti į žemėlapį ir pats įvertinti - tiesa ar netiesa. Kol kas niekas, net ir po paskelbimo populiariame interneto portale, jokios išimties šiam dėsniui taip ir nesugebėjo pateikti. Gal ir Jūs, pasiknaisioję dar kur nors po Okeanijos salyną, sugebėsite atrasti nors vieną išimtį?

 

Tačiau visa tai tik įžanga. Ką iš tiesų norėčiau aptarti, tai nesveiką kai kurių komentatorių reakciją. Juk kas čia neaiškaus – jei netiesa, tai parodyk bent jau vieną išimtį! Juo labiau, kad tokiam iššūkiui aiškiai visus kviečiau dar savo atsakyme žurnalistui. Vietoj to, štai kokio turinio maždaug ketvirtis komentarų:

 

nenusišnekek, geriau eik gatves pašluk "profesoriau" ....
nepamirsk pranėšti visuomenei, kad žydai brandolini ginkla neteisėtai laiko ..., ir paskaityk Bendžamina Franklina "žinovas" bei pasidomėk kie dabartinėję Lietuvoje žydai apgavo paprastus piliečius ir dėl to neteisėtai praturtėjo. Rašynėtojas tu......

*********************

Kaip naturalaus maisto papildai sugriauna kepenis, taip ir pseudopsichologu ar ekstrasensu rasineliai sugriauna tikraji prota... Duotasis guogos tekstas labai primena menkavertese brosiurose talpinamus "dvasios tobulejimo" receptus. Baisu, kad daugybe lengvatikiu jais suviliojami.

*********************

Kai ponas Guoga XXI amziuje skleidzia tokias nesamones , tai pradedu itarti , kad jam negerai su psichika ...Diskutuoti su proto negalia turinciu zmogumi , butu neetiska ...

*********************

Gaila, kad autorius nusileido iki "guogos" lygio. Manau, kad ekspertai taip pat padarys isvadas. Netinka siam puslapiui tokios "pagiruniskos keverzones". Saukstas deguto i ekspertu medaus statine.

*********************

Noriu padėkoti Mindaugui Peleckiui už straipsnius - jie tikrai praplečia akiratį ir atveria tiesą, o ne masmedijinius standartus pagal šabloną. O ž-gaus, kalbančio Dievo vardu, galima tik pagailėti..

 

Tas kas gi čia vyksta? Kodėl Guogos nemėgėjai puola į emocijas, svaidosi nuvertinimais, tačiau nepateikia nei vieno prieštaraujančio fakto? Juk jei Guoga marazmatikas, jiems turėtų būti taip paprasta: žvilgt į žemėlapį, šast poros šalių pavadinimus, ir baigtas kriukis. Nėra tokio dėsnio, nes yra išimčių! O čia – bauginimai, kad kiti jokiu būdu netikėtų...  

 

Ką reiškia visi tie užkalbėjimai? Pamėginsiu atsakyti, kas čia vyksta. Atsakymas bus labai negražus, tačiau tai į išorę išspaustas pūlinys. Nuo to laiko furunkulas pradeda gyti.  

 

Lietuviai apie save yra linkę manyti, kad yra be galo tolerantiški. Tai patvirtinti pateikia LDK istoriją, kurioje gausybė tiems laikams neregėtos tolerancijos pavyzdžių. Tačiau mes pro akis praleidome tą faktą, kad lietuviai prie kunigaikščio Gedimino ir lietuviai 20 amžiuje – gana skirtingas dalykas. Anksčiau tai buvo didinga valstybė, o 19 amžiuje lietuvių nacija atgimsta iš baudžiauninkų. T.Venclova, A.Bumbliauskas ir kiti eruditai pastebi, kad lietuvio tapatybė susiformavo ant antilenkiškos platformos. Kitaip sakant, pažiūrėjome kaip pas lenkus, ir darome priešingai. Lenkai sukūrė bajorišką tradiciją – mūsų bus kaimiška.

Tik pažiūrėkite, kokia „tolerancija“ spindi lietuviai, kai išviję bolševikus laukia į Kauną įžengiant nacių. Štai iškarpa iš LAF pareiškimo, kurie jį pirmu reikalu perskaitė per Lietuvos radiją: Broliai ir seserys lietuviai!!! Atėjo lemiama galutinio atsiskaitymo su žydais valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių Aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto Didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. ....

Bijau, kad lietuvių tapatybė formavosi ne tik ant antilenkiškos, bet ir ant antižydiškos platformos (o galbūt dar ir ant antirusiškos). Pasakai kažką pozityvaus apie žydą – užgauni to asmens tapatybę. Todėl į pateiktą dėsnį tie komentatoriai reaguoja grynai emociškai, netgi vaikiškai: negeras dėdė, tu negeras, nemyliu tavęs, eik iš čia!.. Juk kas būtų, jie parašytum kažką palankaus apie lenkus? Taip pat piltųsi šuorai dergalų. Kodėl? Nes, be tam tikrų objektyvių priežasčių, dar yra ir tai, kad lietuvių tapatybė formavosi kaip atsvara lenkiškumui. Jie save suvokia kaip gerus ir vertingus dėl to, kad yra ne tokie, kaip tie blogi už sienos. Lygiai tas pats ir čia – žmogaus savivertė stovi ant nuostatos, kad jis nėra toks bjaurus, apgavikiškas, niekadėjiškas kaip žydas. Kai pamėgini iš jo atimti šį pamatą, kas gi jam belieka? Kuo gi jis dar vertingas?

 

Dėl to jiems taip svarbu, kad ir kiti tos žinios neapsvarstytų. Nes jei kiti tautiečiai dėl žydų persigalvos, tai kokiais pranašumais spindėsiu jų akyse? Juk, jei kiti tuo dėsniu patikės, aš su savo antisemitizmu jiems atrodysiu kaip nelaimė savo tautai...

 

PS Neseniai skaičiau „The Economist“: Šiaurės Korėjoje žmonės save mato kaip be galo tyrus, tiesiog dangiškus, kuriuos šimtmečiais skriaudė nuožmūs ir klastingi išorės priešai. Todėl ir šiandien šiaurės korėjietis turi būti be galo atidus, nes gausūs priešai iš visų pusių nesnaudžia.