Naujienos iš Daukanto aikštės

2012 rugpjūčio 14d.

 

Buvau šiandien aplankyti protestuotojų Daukanto aikštėje. Tai, ką ten išgirdau, norėčiau perpasakoti ir Jums.

 

Jie pasakoja, kad D.Grybauskaitė jau seniai nebevažinėja, juo labiau nevaikšto pro pagrindinius įėjimus. Stengiasi šmurkštelėti į prezidentūrą, kad su protestuotojais nesudurtų. Anksčiau pas juos buvo atėjęs V.Andriukaitis, mėgino juos „protinti“. Protestuotojai užpylė jį tokiomis pastabomis, kad jis susigūžęs traukėsi šalin. Nuo to laiko joks sisteminis politikas prie protestuotojų nebeprieina. Šiuo metu aktyvistai kasdien perduota D.Grybauskaitei po laišką, kuriame teiraujasi apie mergaitės likimą. Kol kas jokios reakcijos iš prezidentės nėra. Tačiau jie vis tiek kasdien siunčia. Ir aš šiandien pasirašiau po tokiu kreipimusi. Tą gali padaryti kiekvienas norintis. Siūlau visiems juos aplankyti S.Daukanto aikštėje.

 

Aplankė protestuotojus ir saugumiečiai. Mėgino juos atkalbėti tokiais argumentais: jūs vis tik gi nieko nepasieksite, jūsų per mažai, darote gėdą prieš užsieniečius.

 

Užsieniečiai išties domisi. Prie prezidentūros keliauja ekskursijos, turistai labai domisi išstatytais plakatais, fotografuoja. Žinia apie šį reikalą noriai sklinda po pasaulį.

 

Protestuotojai pasakoja ir apie mergaitę. Sako, kad mergaitė labai sulysusi, neteko 10 kg. Su mama bendrauja atšiauriai. Kartą, kai pasakė, kad važiuos pas senelius, ir kai paaiškėjo, kad visai ne pas tuos senelius, pas kuriuos mergaitė norėtų, išpylė mamai į veidą arbatą. Ji nuo mamos laikoma atskirai, nes įstatymai neleidžia dviejų saugomų asmenų laikyti kartu. Mergaitė niekaip neatsisako savo versijos, vis atkakliai tvirtina, kad buvo tvirkinama.

 

Tuo tarpu kolega D.Jančaras iš Pagėgių sukūrė gražų priešrinkiminį filmuką apie mūsų „išrinktuosius“.