Koks nusikaltimas laikomas sunkiausiu Vatikane?

2012 gegužės 28 d.

 

Atrodo, Šventoji katalikų bažnyčia jau nieko nebegali padaryti, kad mane nustebintų. O vis tik padarė. Vakar driokstelėjo žinia: suimtas vyriausias popiežiaus liokajus, nes ... paviešino dokumentus, kad Vatikane išvešėjusi korupcija. http://www.lzinios.lt/Pasaulis/Vatikanas-sueme-popieziaus-liokaju

 

Apie šį skandalą dar maždaug prieš pusmetį rašė LR priedas „Rytai Vakarai“. Tada buvo paminėta, kad kažkas Vatikane perdavė Italijos žurnalistams dokumentų kopijas, kurios įrodo platų korupcijos mastą Vatikano finansuose. Ką į tai Vatikanas? Surasti ir pagauti nusikaltėlį!!! – t.y. tą, kuris paviešino informaciją.

 

Šventoje valstybėje, atrodytų kiek didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas tiems nusikaltėliams, kurie įvykdė pirminius nusikaltimus – t.y. finansines veikas. Tačiau apie tokių asmenų suėmimus mes niekuomet nieko negirdime. O štai korupcijos viešintojas susilaukė rūstaus šventenybių atsako.

 

Tad kas čia šokiruojančio? Nejau kas nors dar nežino, kad Vatikanas dangsto nusikaltėlius? Tą mes puikiai žinome kad ir iš pedofilijos ar ankstesnių finansinių skandalų.

 

Įsivaizduokite, jei būtų kalbama ne apie Šventąjį sostą, o apie kokią nors Kalabrijos mafiją. Na, tuomet viskas skambėtų lyg ir normaliai: paaiškėjo, kad vienas iš mafijozų – policijos informatorius! Visa mafija sudūzgė kaip sukrutintas širšių lizdas. Pamiršo savo darbelius, visas savo pajėgas meta išdavikui surasti. Kai suranda – pasigailėjimo nelauk! Šventojo sosto reakcija buvo ne panaši, o tokia pati.

 

Dar kartą galime įsitikinti, kad Vatikanas yra nusikalstama organizacija. Taip pat matome, kad kuo didesnis nusikaltėlis, tuo labiau bijo tiesos.

 

O gyvenimas katalikiškame krašte – tai visą gyvenimas trunkantis romanas su nusikaltėliais. Turiu omenyje ne su katalikais, o su kriminaliniais nusikaltėliais.

 

Jei norėsite, dar paskaitykite, ką apie šį skandalą rašo bernardinai.lt.