Judėjiška išmintis moterims

2012 balandžio 24 d.

 

Kodėl tiek daug genialių žydų ir tiek nedaug genialių arabų? Ar galėtumėme pasimokyti iš žydų „kurti“ genijus?

 

Patys žydai kalba, kad už žmogaus genialumą yra atsakinga mama. Jei mamos gyvenimas puikiai sutvarkytas – vyras rūpinasi visais jos poreikiais, jei ji meldžiasi Kūrėjui, kad sūnus būtų palaimintas – tuomet išauga didis žmogus, jo laukia ypatingas gyvenimas.

 

Arabai turi motinų niekinimo kultūrą. Mamos jiems yra galvos skausmas, nes prigimdo tiek vaikigalių, kad vyrui didis vargas juos visus išmaitinti. Iš čia tokia panieka moteriai toje kultūroje. Savaime aišku, kad jokių dvasinių moters poreikių vyras netenkina ir todėl nėra jokių galimybių, kad jos vaikai išaugs didūs.

 

Mes, lietuviai, esame kažkur per vidurį. Teoriškai lyg ir suprantame, kad žmonomis reikia deramai pasirūpinti, tačiau praktiškai to dažniausiai nedarome. Be to, esame bedievių tauta. Pagal abu parametrus didybė mūsų palikuonims nesišviečia.

 

Paprastai mano žinutės orientuotus į vyrus. Dėl to jau ne kartą sulaukiau ir priekaištų. Tad šiandien rekomenduoju paskaitą, skirtą moterims. Rabio žmona pasakoja apie šeimos sandarą ir ką turi žinoti išmintinga žydė:

 

http://magistrai.lt/ikelimas/files/3913037_Acceptance-vs-Change.mp3

 

 

Šiandien 19 val. Vilniuje, kavinėje „Sakwa“ (Antakalnio pradžia, prie Petro ir Povilo bažnyčios) kviečiu į paskaitą. Kalbėsimės apie disidento reikšmę visuomenei, ir kaip disidento statusas visuomenėje sąlygoja visuomenės gerovę ar nesėkmes. Jei turite galimybę ateiti, prašom skambinkite Jaroslavui tel. 8 601 21 747.