Jo Ekscelencija S.Tamkevičius tūpčioja prieš nusikaltėlius

2012 liepos 18 d.

 

Arkivyskupas S.Tamkevičius davė interviu po mergaitės grobimo. Perskaičiau tik dabar, tačiau nuo trumpo komentaro nesusilaikiau.

 

Perskaičius šį interviu susidaro įspūdis, kad mergaitę visi taip tampo dėl to, kad visų širdys baisingai užkietėjusios. Jei štai vėl visi atsivertų meilei, tai konfliktas užgęstų savaime. Todėl arkivyskupas Tamkevičius meldžiasi ir laukia stebuklo.

 

Tačiau dėl ko šis konfliktas taip įsiplieskė? Trumpai priminsiu jo dinamiką. Iš pradžių, kai Kauno prokuratūra gavo pareiškimą dėl vaikų tvirtinimo, tyrimas judėjo labai greitai. Buvo nustatytos tvirkinimo aplinkybės, metalo detektoriaus išvados taip pat vienareikšmiškos – tiek Ūsas, tiek Stankūnaitė meluoja tvirtindami esą viso to nebuvo. Visa tai būtų buvusi paprasta byla, jei ne vėliau atėjęs nurodymas iš viršaus ir ... tyrimas įstrigo.

 

Taigi visas konfliktas įsiplieskė ne dėl kieno tai emocinių problemų, o dėl neteisingumo valstybės lygiu. Nėra teisingumo – nėra taikos. Neteisingumas gimdo protestą ir pykčius. Jokia meilė sukandus dantis čia tikrai nepadės, tik dar labiau paskatins nusikaltėlį. O tai įžiebs dar daugiau neteisingumo ir pagilins konfliktą. Jei visuomenėje nėra teisingo teismo, ji nėra tvari ir anksčiau ar vėliau žlugs. Todėl 7-asis Nojaus priesakas nežydams yra „Steigti teismus ir vesti į juos nusikaltėlius“.

 

Jo Ekscelencija dar kartą parodė, kad jis nestoja prieš nusikaltėlius, teisingumo nesiekia ir jo reikalaujančių nepalaiko. Vietoj to ragina melstis, mylėti, laikytis krikščioniškų principų. Tikra tiesa, kad šitaip jis krikščioniškų principų neišduoda – jie iš tiesų vietoj teisingumo siekimo reikalauja tiesiog mylėti pedofilą. Ant visų bažnyčių, tarsi priešnuodis teisingumui dabar iškabinėtas tauriai skambantis lozungas – "Nugalėk blogį gerumu!"

 

Jo Nusikaltėliškoji Eminencija dar užsiminė apie žydų ir palestiniečių konfliktą. Šio konflikto esmė – kai žydai nesilaiko Toros, pakyla ordos jų sunaikinti. Tikra istorija: vienas „Hamaso“ lyderis pateko į Izraelio kalėjimą. Sėdėjo nusiminęs, nes matė, kad nieko iš tos jų kovos neišeina. Tada vieną dieną pamatė, kad kalėjimo prižiūrėtojas valgo picą su sūriu ir mėsa. Nustebęs paklausė: „Kaip, nejau tu nežinai, kad Tora draudžia tai valgyti?“ (negalima maišyti pieno ir mėsos produktų). Prižiūrėtojas pašaipiai mostelėjo ranka ir atsakė, kad jis tais dalykais netiki.

 

Tai labai pradžiugino kalinį „Hamas“ lyderį. "A, tai tu netiki?" Jei žydai netiki į Torą, vadinasi galima juos įveikti. Netrukus kilo nauja intifados banga.