Atsiprašau už netikslumus

2012 kovo 8d.

 

Sveikinu Lietuvos moteris su kovo 8-ąja!

 

Vakarykštėje žinutėje apie neonacių eiseną padariau tam tikrų klaidų. Tautišką kovo 11-osios eiseną rengia ne neonaciai, o Lietuvos tautinio jaunimo centras. Ši organizacija jokiu būdu nėra neonaciška. Su manim susisiekė  šio renginio organizatoriai ir paaiškino, kad neonacių niekas nekviečia, tie prisijunginėja nekviesti - kaip ir prie kitų viešųjų renginių. Į tai atsakiau, kad tai yra tautininkų rūpestis nuo šių jėgų viešai atsiriboti, antraip visai eisenai teks "neonaciška" šlovė. Su tuo minėtasis eitynių organizatorius sutiko.

 

Aš atsiprašau tautininkų, kad netyčia suplakiau juos su neonaciais. Labai gerą straipsnį apie tautininkų tikslus šiandien rašo G.Songaila. Šį straipsnį tikrai verta paskaityti: http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/gsongaila-lietuva-lietuviams-kas-netinka.d?id=56408741 .

 

Taip pat norėčiau pasidalinti savo mintimis, kaip tautininkai buvo paversti savotiškais Lietuvos priešais. Mano įsitikinimu, tam daug įtakos turėjo rusiškas požiūris, kurie dar nuo karo laikų Baltijos šalių gyventojus ėmė rodyti kaip nepalenkiamus fašistus. Tam jie turėjo tam tikrų priežasčių – baltijiečiai padėjo vokiečiams išmušti sovietus iš savo kraštų, labiau bijojo rusų nei vokiečių, mes kur kas mažiau nuo vokiečių nukentėjome (išskyrus žydus ir čigonus). 

 

Tarptautinėje erdvėje lietuviai, latviai ir estai pradėjo sietis su fašistais dėl dviejų faktorių: rusiško ir žydiško. Rusai ir dabar mus piešia kaip fašistus: atseit perrašinėjame II pasaulinio karo istoriją, Rygoje žygiuoja SS legionai, estai nuvertinėja sovietų kario paminklą. Žydai mus piešia (tiksliau pasakius, iki neseniai piešė) panašiai, nes norėjome numuilinti kruviną lietuvių vaidmenį holokausto žudynėse. Juo labiau, kad sovietinis laikotarpis Lietuvoje pasižymėjo išaugusiu antisemitizmu. Įtikinėju žydų bendruomenę, kad didele dalimi tai ne mūsų kaltė, nes buvome okupuoti - su tuo jie sutinka.

 

Kaip mums su rusais susitarti nepatarsiu, tačiau su žydais išsiaiškinti galima paprastai. Žydai tvirtai mano, kad nacizmas yra bacila, kuriai būtina aktyviai priešintis. Jei nesipriešinsi, ji anksčiau ar vėliau užvaldys visą visuomenę. Todėl jei neonaciams nesipriešina lietuviai, jie tai daro už mus - garsiai visame pasaulyje skambina pavojaus varpais.

 

Deja, tačiau pasaulio bendruomenės akimis tos nelemtos kovo 11 dienos eitynės yra svarbiausias Lietuvos metų įvykis. Niekas nesulaukia pasaulyje tokio atgarsio kaip nors mažiausias mūsų žingsnis, galintis priminti į fašizmo garbinimą.

 

Yra paprastas būdas kaip atsiplauti šios nelemtos šlovės. Kai neonacių eitynės vyksta Vokietijoje, šalia stovi didelis būrys priešininkų ir šūkauja smerkiančius šūkius. Jei ir mes tai darysime, tada pasaulis laikys, kad esame normali demokratija.