Atleisti V.Gailius ir V.Giržadas

2012 vasario 21 d.

 

Rytoj plačios visuomenininkų pajėgos renkasi prie prezidentūros reikalauti atstatyti į pareigas FNTT pareigūnų V.Gailiaus ir V.Giržado.

 

Tarp visuomenininkų vyrauja dvi nuomonės šiuo klausimu: mitingu reikalauti iš prezidentės teisingumo ir kad tai yra oligarchų sąmokslas prieš prezidentę.

 

Aš tvirtai palaikau pirmąją poziciją – visuomenė turi spausti visas valdžios grandis, kad būtų įgyvendintas teisingumas. Apie tai, kad prezidentė nėra tokia jau kovotoja už teisingumą, kokia dedasi, matėme per kampaniją dėl alkoholio reklamos. Kaip pamenate, tada ji ignoravo informaciją, kad alkoholio reklama įteisinama neskaidriai, 256 visuomeninių organizacijų kreipimąsi ir 52 seimo narių parašus. Jei norėsite šią istoriją prisiminti, perskaitykite gruodžio 14 dienos naujienlaiškį Prezidentė pasirašė girtuoklystės įstatymą.

 

Konstitucija ir priesaika įpareigoja prezidentę ginti teisingumą, būti visiems vienodai teisinga. Kai FNTT pareigūnai, kurie pastaruoju metu sėkmingai gliaudė korupcijos bylas, buvo atleisti iš darbo dėl abejotinų motyvų, prezidentė liepė jiems užsičiaupti. Ji pasakė, kad statutiniai pareigūnai politikuoja, ir kad jiems gali grėsti net baudžiamoji atsakomybė. Neįsivaizduoju, kaip tai suderinti su prezidentės duota priesaika.

 

Prezidentė yra galutinė instancija, į kurią žmonės gali kreiptis teisingumo. Šiuo atveju pareigūnai nutildomi. Jie pirma buvo atleisti neva dėl to, kad nutekino informaciją, tačiau VSD tik po jų atleidimo pradeda tyrimą kas nutekino informaciją. Tautos ateities forumo pirmininkas, buvęs seimo nac. saugumo komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius apie tokį atleidimo pretekstą atsiliepė kategoriškai: „Kai buvau seimo NSGK pirmininkas, siekiau įstatymu uždrausti galimybę atleisti pareigūnus vadovaujantis slaptomis VSD pažymomis. Deja, nespėjau

 

Prezidentė nesiima nieko, kad būtų greičiau ar sąžiningiau tiriama pedofilijos byla. Byla toliau sėkmingai marinama, esminio lūžio net ir po prezidentės paskirto gen. prokuroro nematyti. D.Valys, ignoruodamas savo pareigas, vis nepareiškia įtarimų L.Stankūnaitei, o tai iškart nuimtų klausimą dėl mergaitės perdavimo motinai. Netiriamos ir kitos rezonansinės bylos, prezidentė dėl to nesiima žingsnių.

 

Kaip parodė NTAKK patirtis, kai pradedi valdžiažmogius spausti ir reikalauti savo teisių, jie parodo savo tikrąjį veidą. esant visuomenės spaudimui jie pridaro akivaizdžių klaidų. Pavyzdžiui, girtuoklystės įstatymas priimtas neteisėtai, užfiksuoti keli grubūs įstatymų pažeidimai. Tas pat ir visuomenininkams spaudžiant teisėsaugą – pasipila vienas neteisėtumas po kito. Taip valdžia netenka legitimumo, tačiau tuo pačiu ir tampa dar paveikesnė spaudimui.

 

Taigi rytoj 12 val. visus kviečiu ateiti į mitingą prie prezidentūros. Atėjo laikas ne palaikyti vieną ar kitą valdžios šaką (paprastai puolame palaikyti dėl to, kad jie nevykdo įstatymų ir mumis piktnaudžiauja), o pradėti paisyti savo interesų. O mūsų interesas yra paprastas – įstatymai turi galioti ne tik paprastiems piliečiams, bet ir pateptiesiems valdžia.

 

Pedofilijos skandalo pradžioje jie mus tiek primokė, kad negalima pažeidinėti įstatymų, antraip sugrius civilizacija. Tačiau tiek mus primokę daro vieną įstatymo pažeidimą po kito. Atėjo laikas to paties pareikalauti ir iš jų.

 

Nors visuomenininkai nesugebėjo pasiekti pergalės mūšyje dėl alkoholio reklamos uždraudimo, tačiau mūsų įdirbis niekur nedingo. Jis leidžia mums nebūti naiviems ir aklai nepasitikėti panele iš prezidentūros. Džiugu, kad dvi valdžios šakos susiriejo dėl V.Gailiaus ir V.Giržado. Tai daro valdžiūnus dar jautresnius visuomenės spaudimui. Jiems telieka du keliai – arba pradėti paisyti visuomenės reikalavimų, arba dar grubiau pažeidinėti įstatymus, po ko, žinoma, būtinai turi sekti liaudies patyčios, o vėliau ir teismo procesas.