Ar norite būti sėkmingas lietuvis? Tai gana paprasta. Prašau parodykite, ką esate sau numatęs pasiekti šioje srityje? Kokie jūsų tikslai? Ne, nepainiokite su asmeniniais, profesiniais ir t.t. Ką norite suveikti būtent santykyje su savo tauta? Turėtumėte man parodyti konkrečius tikslus, planus ir pradėtus darbus. Jei jų nėra – yra tik pasiteisinimai. Pasiteisinimai parodo į nesėkmingą lietuvį. Štai ir viskas.

 

Šiandien – ar Lietuvoje yra politika? Nors mes tariamės, kad esame nuo jos pavargę, kad nuo politikos mums suka vidurius, kad negalime pakęsti visų tų politikų, tačiau ar kada pasiaiškinome, apie ką kalbame?

 

Neįtikėtiną įžvalgą gavau iš visiškai netikėto šaltinio – iš savo automobilių kėbulų meistro. Jis pasakoja, ką apie mus kalba Skandinavijoje. Skandinavai retoriškai klausia – nejau pas jus yra kokios tai politikos? Aš, sako, politikos jas jus nė kiek nematau. Matau tik interesus.

 

Štai taip. Mes dešimtmečiais kalbame apie politiką ir politikus, tačiau nepasivarginome susitarti dėl sąvokų. Pasirodo, kad politika Skandinavijoje ir politika pas mus – du skirtingi dalykai. Politika turėtų būti kažkoks valstybės planavimas, statymas, organizavimas. Pas mus viso šito nėra. Yra tik valdžioje sėdintys kolūkiečiai. Jie „chaltūrina“ (tai sovietinis žargonas pasakyti, kad vaizduoja dirbančius), suokia čiulba kaip reikia kolūkio viršininkui, o kai niekas nemato – „neša“ ką tik gali (sov. - vagia bendrą nuosavybę). Tai yra ne žemdirbys, o apskretėlis, atsidūręs valstiečio vietoje. Jei nevadinsime daiktų savais vardais, mums susimaišys protas.

 

Įsivaizduokime, į teisėjo vietą pasodinime suvirintoją. Jei jis sėdi teismo salėje ir vykdo teisingumą, tai jis atlieka teisėjo darbą. Tačiau ar jis teisėjas? Jei paaiškėtų, kad tai apgavikas, jo veiklos rezultatai būtų iš karto anuliuoti. Kodėl? Nes, kaip jau aiškinomės vakar, profesija – tai smegenų veikla. Taip ir su politika – jei kolūkietis sėdi valdžioje, tai dar visai nereiškia, kad jis politikas. Jis yra kolūkietis, kurį išrinko būti politiku. Taip pat visai nereiškia, kad tas, kuris jį ten išrinko, yra pilietis.

Beje, tai, ką šiandien rašo V.Kukulas, verčia rimtai suabejoti, ar turime Lietuvoje ir teisėjų...

 

Politikas yra tas, kuris išmano ir vykdo politiko darbą. Jis kuria, stiprina valstybę. Jei valdžioje sėdi ten ne politikai, o neturėję ten patekti asmenys, tai būtų nedovanotina juos ir toliau vadinti politikais. Štai, pavyzdžiui, iš Rusijos perėmėme posakį „vor v zakone“ (įstatymu įteisintas vagis). Dievaži – tikrai nesuvokiame, ką darome! Jei vagis vagia, ir niekas jo nebaudžia, tuomet visi iš eilės gaus tokį dvasinį atpildą, kad maža nepasirodys! Ir kalbu ne apie būsimą pasaulį. Šalys, kuriose piliečiai nevykdo savo pareigos vagis susodinti į kalėjimus, yra baudžiami skurdu, nevilties ir bejėgiškumo jausmu. Jie kenčia depresiją, kuri suteikia nepalyginamai daugiau kančių, nei visa ta rizika, kurią tenka prisiimti stojant prieš įsisiautėjusius vagis.

 

Taigi, jei norime pastatyti sėkmingą šalį, tai pradėti reikėtų nuo sąvokų. Turime susitarti, ką reiškia žodžiai, kuriuos vartojame. Jei to nepadarysime, esame labai pavojingoje padėtyje. Ar žinote, kad perėmę priešo jums primestą terminologiją pralaimite dar net neprasidėjus kovai? Pavyzdžiui, jei prieš gėjų įsigalėjimą besipriešinančius asmenis vadinate homofobais. Homofobas – tai tas, kuris bijo žmonių. Toks sėdi pašiūrėje ir vengia pasirodyti žmonėms (lot. homo – žmogus, gr. fobia – baimė). Nejau tokia sąvoka tinkama apibūdinti tiems, kurie gerbia tai, jog Šventasis raštas mus įspėja „gėjišką laimę“ suturėti?

 

Gegužės pabaigoje, seminare „Žydiška išmintis“ mes išsamiai kalbėsime apie svarbiausias mums gyvenimo sąvokas. Jūs patys įsitikinsite, koks sujauktas mūsų protas, kiek daug ten netvarkos. Aišku, jūs išeisite su aiškiais atsakymais, kodėl žydai visur ir visada pirmauja. Neįsivaizduoju, ką dar naudingesnio galėtumėte sužinoti. Pirmoji dalyvių laida buvo sužavėta. Jie tiesiog negali įsivaizduoti kaip toliau gyventų viso to nesužinoję. Tai iš tiesų svarbu. Šios naujienlaiškio žinutės jums to nepakeis. Jums būtinai reikėtų ten būti. Gegužės 29-30d. Vilniuje. Kaina 450 Lt. Registruotis: seminarai@aguoga.lt